Артрит

Артрити – це група захворювань, що об’єднуються загальною ознакою – запаленням одного або декількох суглобів. Одні з них частіше виникають у людей середнього віку, інші – в літньому віці. До деяких більше схильні жінки, до інших – чоловіки. В цілому артрити суглобів – одне з найбільш поширених захворювань опорно-рухового апарату.

Основні причини артритів

Артрити бувають інфекційними і неінфекційними.

У першому випадку причиною запалення є проникнення в суглоб інфекції через зовнішнє (травматичне) пошкодження або з кров’ю. У другому випадку причиною запалення може бути алергічна реакція, автоімунний процес, травма, порушення обміну речовин або дегенеративно-дистрофічний процес в суглобових тканинах. В останньому випадку мова йде про артрозо-артрити, коли запалення суглоба виникає на тлі руйнування хрящових тканин суглоба.

Симптоми артритів

Симптоми артриту залежать від локалізації виду захворювання.

Загальні симптоми – почервоніння, припухлість, набряклість, підвищення місцевої температури, біль в області запалення суглоба. Біль в суглобі (артралгія) зазвичай посилюється вранці або в другій половині ночі (після тривалого знерухомлення). Обсяг рухів у суглобі зазвичай не обмежений, але може відчуватися скутість суглоба, тугість при рухах.

артрит суглобу

Окремі випадки артритів

Ряд артритів має нейрогенне походження. Це означає, що їх причиною є дисбаланс нервової системи. Вплив цього дисбалансу на суглоби, як правило, має опосередкований характер, через ендокринну систему, і частіше зустрічається у жінок. Запалення суглобів при таких захворюваннях зазвичай має симетричний характер.

Подагричний артрит (подагра), причиною якого є не тільки дисфункція нирок, але і дисбаланс системи обміну речовин. У цьому випадку основними факторами розвитку захворювання є тривале вживання великої кількості гострої, смаженої, м’ясної їжі, солінь, копченостей, ковбасних виробів, м’ясних консервів, субпродуктів. Провокуючим фактором захворювання служить негативний психо-емоційний фон – дратівливість, гнівливість, запальний характер.

симптоми артритів

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  – 21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут