Головний біль

рактично всі коли-небудь відчували головний біль. Часті болі викликають порушення сну та депресію.

Причиною головних болів може бути цілий ряд факторів:

  • стреси й перенапруження;
  • різні інфекційні хвороби, запальні процеси, травми і пухлини мозку;
  • зміна артеріального тиску;
  • вегетативна дисфункція;
  • сонячний чи тепловий удари та багато іншого.

За своїм різноманіттям головному болю немає рівних. Біль може бути різким і нестерпним або тривалим і ниючим, може охоплювати всю голову або лише певну її частину.

Регулярне повторення головного болю свідчить про те, що проблеми в організмі мають хронічний характер і вимагають негайного звернення до фахівця для діагностики і лікування. Залежно від виду – свідчать про різноманітні проблеми в організмі.

Виникнення болю в області чола є ознакою запальних хворіб, таких як фронтит, підвищений внутрішньочерепний тиск, перетискання потиличного нерва. Цей біль може виникати через такі важкі хвороби, як менінгіт, пневмонія, малярія, тиф.

Біль у потилиці найчастіше викликаний такими хворобами, як шийний остеохондроз, шийний спондильоз, ущільнення (підвищення тонусу) м’язів шийного відділу, гіпертонія.

види головних болів

Головний біль у скронях може бути викликаний цілим рядом причин, починаючи від різких перепадів артеріального тиску до інтоксикації або інфекції. Для деяких захворювань скронева біль є симптомом, що дозволяє поставити діагноз на ранній стадії.

Мігрень – це одна з найчастіших причин головного болю. Провокувати напади можуть можуть:

  • стресові фактори і емоційні переживання;
  • деякі види їжі, наприклад, шоколадні вироби, горіхи, сири твердих сортів, копчені та гострі страви;
  • вживання алкоголю;
  • фізичні та розумові перевантаження;
  • недосипання або, навпаки, тривалий сон;
  • тютюнопаління;
  • зміна погоди.

Мігренозний головний біль можна розпізнати за такими симптомами: біль є одностороннім, розвивається по типу пульсації, за своєю силою – дуже інтенсивний, супроводжується запамороченням, позивами до блювоти та підвищеною чутливістю до будь-яких подразників (світло, звуки), посилюється навіть від незначних фізичних зусиль.

У деяких випадках звичайний напад мігрені може затягнутися і перейти в мігренозний статус, який є невідкладним станом і вимагає інтенсивного лікування, так як може спровокувати інсульт головного мозку.

лікування мігрені

Гіпертонія. Характеризується гіпертонічна хвороба підвищеним артеріальним тиском. При гіпертонії головний біль часто є єдиним симптомом, за яким можна розпізнати захворювання. Та характер болю може бути різним: пульсуючий, що розпирає, стягуючий, тягне, пекучий, що ломить та інше. На початковій стадії гіпертонії, коли тільки починає розвиватися порушення судинного тонусу, головний біль відрізняється непостійністю. Він зазвичай дає про себе знати при зміні факторів зовнішнього середовища або ритму діяльності організму, наприклад: перебування в жарких задушливих або задимлених приміщеннях, після вживання алкоголю.

Одним із методів боротьби з гіпертонією є кінезітерапія, яка застосовується з метою загального зміцнення організму, поліпшення діяльності центральної нервової, серцево-судинної та інших систем. Лікувальні вправи добре впливають на самопочуття хворого, крім того зменшують дратівливість, головні болі, запаморочення, безсоння, відбувається значне підвищення працездатності.

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  – 21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут