Міжхребцева грижа

Міжхребцева грижа або грижа міжхребцевого диску – захворювання, яке вражає хребет людини, внаслідок чого фрагмент міжхребцевого диску зміщується в бік хребетного каналу і здавлює важливі структурні елементи нервової системи.

Міжхребцева грижа найбільш поширена в поперековому та шийному відділах, найчастіше виникає в людей у віці 25-45 років. Однак не всі знають, які симптоми цієї хвороби та як її лікувати без операції.

Причини міжхребцевих гриж: 

  • надмірні фізичні навантаження;
  • вікові зміни;
  • травма хребта;
  • шкідливі звички;
  • зайва вага тіла;
  • недостатня фізична активність, адже дефіцит руху викликає погане кровопостачання структур міжхребцевого диска;
  • остеохондроз (диски старіють і втрачають еластичність).

В основному проявляється сильними болями в поперековому відділі хребта і може поширюватись на сідничний нерв. Характерне оніміння однієї руки або ноги, відчуття наче «повзають» мурашки, слабкість м’язів.

https://tvoie-zdorovia.com.ua/images/likyjemo/mizhhrebceva_gryzha01.jpg

Симптоми хребтової грижі:

– якщо грижа знаходиться між 4 і 5 поперековими хребцями (грижа L4-L5) – болить у сідниці й верхній частині ноги, а при тривалому сидінні пальці ніг затікають;

– якщо грижа між 5 поперековим та 1 крижовим хребцями (грижа L5-S1), болі відчутні в області коліна, щиколотки, внутрішній частині стегна.

Якщо ж у Вас з’явилися болі у шиї, попереку, спині, болі в руках і ногах, головний біль, не відкладайте візит до лікаря. Аби уникнути ускладнень, необхідно провести своєчасну діагностику й лікування!

Надзвичайно велику роль в лікуванні міжхребцевої грижі поперекового відділу грають витягування хребта, плавання, масаж, лікувальна гімнастика і лікувальна фізкультура.

Кінезотерапія хребта (лікувальна фізкультура) – це зміцнення м’язів опорно-рухового апарату, де задіяні сухожилля та зв’язки, серцево-судинна, нервова, дихальна, ендокринна системи і органи травлення.

Саме тому в нашому реабілітаційному центрі «Твоє Здоров’я» головним методом лікування хребтової грижі, який не лише позбавляє болю, а й усуває причину захворювання є кінезотерапія.

Лікування за цією методикою дає можливість позбутися хвороби без хірургічного втручання. Фахово підібрані рухові вправи на спеціальних тренажерах з навантаженням або без нього, залежно від індивідуальних особливостей, допоможуть відновити живлення міжхребцевих дисків, які втратили еластичність та амортизацію. Розроблений нашими спеціалістами комплекс вправ включить у роботу усі м’язи хребта навколо грижі. В результаті, лікування отримає та частина, яка цього потребує.

вправи при грижі

Використання лікувальних вправ розвантажить суглоби, хребет, покращить кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах; відновиться еластичність м’язів, їх трофіча функція та здатність скорочуватись. Запрацюють механізми регенерації хрящової й кісткової тканини, зникне запалення і біль, відновиться рухливість.

Комплекс розроблених вправ для хребта – це 90% успішного лікування та позбавлення від болю! Реабілітаційний центр «Твоє Здоров’я» поверне упевненість рухам, відновить працездатність та покращить якість Вашого життя!

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  – 21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут