Лордоз

Лордоз хребта – патологічна деформація хребта із вигином (випуклістю) вперед.

На відміну від нормального фізіологічного лордозу в шийному і поперековому відділах хребта у здорових людей, надмірний вигин хребта називається гіперлордозом.

Іншим різновидом лордозу є гіполордоз, суть якого у випрямленні фізіологічного лордозу, у результаті чого вигин хребта стає меншим норми. Гіполордоз часто є наслідком остеохондрозу хребта.

Симптоми лордозу

Характерними проявами лордозу хребта є:

  • нахилення голови і плеч вперед;
  • опущення грудної клітини;
  • випираючий живіт;
  • розходження ніг в колінах.

Окрім зміни постави, лордоз проявляється болем та обмеженням рухливості в спині, такі симптоми пов’язані із перенапруженням спинних м’язів і хребта.

Небезпека цього захворювання полягає у тому, що лордоз хребта (як поперековий лордоз, так і шийний лордоз) негативно впливає:

  • на роботу серця;
  • органів дихання;
  • шлунково-кишкового тракту;
  • провокує погіршення обмінних процесів в організмі;
  • сприяє підвищеній стомлюваності і розвитку хронічної втоми.

кіфоз лордоз

Поперековий лордоз і шийний лордоз

Залежно від локалізації лордозу розрізняють поперековий лордоз або лордоз поперекового відділу хребта та шийний лордоз.

Поперековий лордоз може бути вторинним або первинним. Вторинний лордоз поперекового відділу виникає внаслідок вивиху стегна і порушення функцій тазостегнового суглобу, які можуть бути вродженими або набутими.

Первинний поперековий лордоз виникає внаслідок спазмів спинних м’язів, надмірної ваги або патології хребта (наприклад, зміщення хребців).

Таким чином, основні причини, що призводять до діагнозу поперековий лордоз хребта – дисфункції тазостегнових суглобів, надмірна вага (з відкладанням жирової тканини в області живота), спазмованість м’язів спини та патології хребта.

Також, однією із причин, через яку виникає контрактура кульшового суглобу з ускладненим розгинанням та, як наслідок – поперековий лордоз є дегенеративно-дистрофічні процеси в суглобі, або коксартроз.

З іншого боку, випрямлення фізіологічного лордозу поперекового відділу і випрямлення шийного лордозу часто є наслідком запущеного остеохондрозу хребта.

При діагнозі лордоз лікування залежить від причини, що призвела до розвитку хвороби:

  1. Якщо причиною виникнення поперекового лордозу хребта є надмірна вага, то лікування базується на терапії спрямованій насамперед на коригування маси тіла і зменшення жирових відкладень.
  2. У разі випрямлення фізіологічного шийного лордозу або поперекового лордозу внаслідок остеохондрозу (якщо випрямлений лордоз поперекового відділу), лікування лордозу хребта є частиною комплексної терапії для усунення дегенеративно-дистрофічних змін у міжхребцевих дисках.
  3. Якщо поперековий лордоз виник внаслідок коксартрозу, лікування включає в себе терапевтичні засоби для покращення (відновлення) функцій тазостегнових суглобів.
  4. Оскільки лордоз призводить до підвищеної стомлюваності, лікування лордозу хребта включає процедури для покращення балансу нервової системи і підвищення рівня життєвих сил.

Крім цього, лікування лордозу хребта, як правило, включає комплекс заходів для усунення супутніх порушень в організмі, як з боку опорно-рухового апарату (хребта, суглобів), так і з боку функціональних систем організму – шлунково-кишкового тракту, бронхо-легеневої системи, серцево-судинної системи.

Кіфоз у дітей

Причина, по якій виникає кіфоз у дітей така ж, що і в сколіозу. Тому основний час виникнення цих двох захворювань збігається – це дитячий та підлітковий вік від 10 до 16-18 років. У цей час відбувається інтенсивний ріст кісткових структур. Дитина буквально «витягується» в висоту, в той час як розвиток м’язового корсету спини відстає, це відбувається тим швидше, чим менше часу дитина приділяє активним іграм і фізичним вправам, сидячи біля телевізора або біля монітора комп’ютера. Надмірне захоплення гаджетами також не йде на користь. Мало того, що воно служить фактором розвитку шийного остеохондрозу, воно ще й сприяє сутулості. А сутулість – один з головних чинників, що викликають кіфоз у дітей.

Симптоми, за якими можна визначити кіфоз у дітей, добре помітні. Це видиме збільшення вигину спини в грудному відділі, яке в нормі становить від 30 до 40 градусів. Кіфоз грудного відділу хребта діагностується в разі, якщо цей кут складає 45 градусів і більше. При цьому можна помітити, що живіт у дитини випнутий, плечі опущені і виступають вперед, лопатки відведені назад, груди запалі, тіло нахилене вперед. Виявивши ці ознаки, необхідно терміново почати лікування кіфозу. Краще, якщо воно буде проведено до 16-18 років, оскільки в більш пізньому віці виправити викривлення спини значно складніше.

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  –  21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут