Остеохондроз

Остеохондроз – це процес всихання дисків хребта, результатом якого є періодичні або стійкі болі в спині, попереку, шиї і багато інших симптомів. У літньому віці остеохондроз практично неминучий як наслідок загального зневоднення організму. У цьому випадку за допомогою методики кінезотерапії можна значно зменшити болі, підвищити рухову активність і якість життя. Якщо захворювання виникло у віці 35-55 років, лікування остеохондрозу має не тільки усунути біль в спині та інші симптоми, але і попередити утворення протрузій дисків і міжхребцевих гриж, які часто призводять до інвалідності.

Остеохондроз – це хронічне захворювання, ознакою якого є дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків. Такі захворювання пов’язані з порушенням обміну речовин. При цьому головним фактором розвитку захворювання вважаються підвищені навантаження на хребет. Ці навантаження далеко не завжди пов’язані з підняттям тягарів. Набагато частіше остеохондрозом страждають люди, що не займаються спортом або фітнесом, які ведуть малорухливий спосіб життя. До факторів розвитку захворювання відносяться також надмірна вага і неправильна постава (сутулість, перекіс спини).

Надмірна вага створює додаткове навантаження на поперековий відділ, тому її вплив особливо значний при поперековому остеохондрозі. Не менший вплив надає неправильне підняття і перенесення важких предметів, що збільшують навантаження на хребет до десяти разів. Неправильне положення спини саме по собі не робить істотного навантаження на міжхребцеві диски. Однак воно створює стійкі м’язові спазми, які служать головним фактором розвитку остеохондрозу.

остеохондроз наслідки

Під час нічного сну хребет повинен відпочивати. Кількох годин в положенні лежачи досить, щоб наслідки денного навантаження зникли, і міжхребетні диски відновили свою форму, проте м’язові спазми спини не дають дискам відновитися.

Спазмовані м’язові тканини ускладнюють потік крові до хребта, що порушує живлення і регенерацію білкових тканин, з яких складається ядро міжхребцевого диска. Як результат, їх зношування відбувається з більшою швидкістю, ніж відновлення. Ядро диска починає втрачати воду, яка забезпечує його стійкість до навантажень, і, всихаючи, все більше розплющується. Навантаження на міжхребцеві суглоби зростає, а хребці все більше зближуються, і їх відростки защемляють нервові корінці. На цьому етапі виникає больовий синдром, а розвиток остеохондрозу при відсутності належного лікування стає незворотнім.

Симптоми остеохондрозу

Симптоми остеохондрозу різноманітні і залежать від того, в якому відділі виникло захворювання. Характерною ознакою всіх видів остеохондрозу є біль – в попереку, спині або шиї, яка поширюється на сідницю і ногу, ребра або область серця і руку. На ранній стадії біль часто відсутній, а захворювання проявляється підвищеною стомлюваністю спини, шиї або попереку.

Тупий, постійний біль при остеохондрозі пов’язаний з м’язовою напругою, а гострий, стріляючий, пульсуючий, ріжучий, колючий – із защемленням нервового корінця. Інший характерний симптом – оніміння в пальцях руки або в нозі, супроводжуваний м’язовою слабкістю. При шийному остеохондрозі виникають головні болі і інші ознаки порушення кровопостачання головного мозку, при грудному остеохондрозі порушується робота внутрішніх органів, а при поперековому – функції сечостатевої системи.

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  – 21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут