Поліартрит

Поліартрит – це запалення декількох суглобів, одночасно або послідовно.

Один з найбільш важких видів цієї хвороби – ревматоїдний артрит, важке автоімунне захворювання, нерідко призводить до інвалідності.

На відміну від артриту, поліартрит, як правило, має системний характер, що значно ускладнює його лікування.

Види і симптоми поліартриту

Поліартрит може виникнути як самостійне захворювання або на тлі іншого захворювання. У першому випадку це первинний поліартрит, у другому – вторинний.

Головні симптоми поліартриту – запалення, біль, почервоніння, припухлість, підвищення температури в області суглобів, ранкова скутість, деформація суглобів.

Із приєднанням артрозу виникають тугорухомість, хрускіт, обмежується рухливість суглобів. Ці симптоми говорять про прогресуюче руйнування хрящових тканин суглобів.

Подагричний поліартрит

Виникає із-за відкладення в суглобах солей сечової кислоти (уратів). Захворювання протікає з періодичними загостреннями – інтенсивним запаленням і болем. У періоди ремісії симптоми зникають.

Ревматоїдний поліартрит

Автоімунне захворювання, в результаті якого виникає характерна деформація суглобів. захворювання вражає симетрично суглоби кистей і стоп.

Псоріатичний поліартрит

Виникає при псоріазі і супроводжується шкірними проявами (бляшками). У деяких випадках поліартрит передує шкірним проявам.

Інфекційний поліартрит

Виникає внаслідок інфекції, як правило, в гострій фазі захворювання. реактивний поліартрит вражає суглоби на тлі кишкової або сечостатевої хронічної інфекції.

Хвороба Бехтерева

Поліартрит, що вражає суглоби хребта, з часом запалення призводить до знерухомлення спини.

Поліартрит пальців рук

Поліартрит пальців рук вважається більшою мірою жіночою, аніж чоловічою хворобою.

Його симптоми і причини можуть відрізнятися, проте спільним є одне – запальний процес, який охоплює кілька суглобів кисті, одночасно або послідовно.

Поліартрит пальців рук на ранній стадії може проявлятися помірними, незначними болями.

поліартрит рук

Лікування поліартриту

Лікування поліартриту у Реабілітаційному центрі “Твоє Здоров’я” проводиться строго індивідуально. Перш за все, лікар з’ясовує причини виникнення хвороби. У літньому віці поліартрит пальців рук часто виникає внаслідок порушення обмінних процесів і відкладення солей. У молодих людей ця хвороба нерідко є наслідком травм, мікротравм, значних перевантажень суглобів. Причиною запалення суглобів рук може бути автоімунна реакція у відповідь на гостре інфекційне захворювання. Поліартрит може виникнути також на тлі млявого запального процесу в організмі або як алергічна реакція. Кожен з цих випадків вимагає комплексного лікування.

При виборі методів і тактики лікування поліартриту має значення характер запалення, яке зазвичай охоплює не тільки суглобові, але і навколосуглобові тканини (синовіальні оболонки, сухожилля). Чималу роль відіграють також індивідуальні особливості організму.

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  – 21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут