Вегето-судинна дистонія

Вегето-судинна дистонія (ВСД) – порушення роботи вегетативної нервової системи, яка відповідає за підтримку внутрішньої рівноваги в організмі й характеризується загальним порушенням самопочуття й стану хворого.

Зустрічається ВСД досить часто – як в дітей (12-25%), так і в дорослих (до 70%). Як наслідок наростаючого сучасного темпу життя, який вимагає повної віддачі внутрішніх ресурсів і сил в процесі навчання і роботи, посилює стресові ситуації. Крім цього, ВСД може розвиватися через гострі та хронічні хвороби, недосипання, неправильний ритм життя та харчування.

Чим небезпечна вегето-судинна дистонія?

ЇЇ симптоми заважають людині вчитися і працювати, викликають постійну втому і тривожність. Вегето-судинна дистонія може викликати часті затяжні болі, прискорений пульс і скачки артеріального тиску, метеозалежність, порушення в роботі кишечника й інших внутрішніх органів.

Через вегето-судинну дистонію внутрішні органи й тканини отримують недостатньо кисню. В запущених випадках ВСД призводить до ішемічної хвороби і гіпертонії, а згодом до інсульту та інфаркту.

Інші причини ВСД:

  • емоційні, розумові або фізичні перевантаження;
  • гормональні збої, найчастіше зустрічаються у жінок, вагітних і підлітків, пов’язані з гормональною перебудовою організму;
  • хвороби ендокринної системи – цукровий діабет, гіпотиреоз;
  • патології хребта – шийний остеохондроз, підвивих першого шийного хребця;
  • раптова зміна звичних умов – наприклад, переїзд в інший кліматичний або часовий пояс;
  • інтоксикація, алергія, надмірне вживання алкоголю;
  • куріння, при тривалому палінні робота нервової системи порушується, ВСД може розвинутися і після того, як людина кинула курити;
  • хронічні захворювання: бронхіальна астма, хвороба шлунку, панкреатит, коліт;
  • спадкова схильність.

Як проявляється вегето-судинна дистонія?

В медицині виділяють кілька типів ВСД. Симптоми вегето-судинної дистонії залежать від виду хвороби. При загостренні ВСД для всіх типів характерні гострі раптові напади – вегетативні кризи.

При вегето-судинній дистонії гіпертонічного типу у людини виникає раптове збудження. Частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск, холонуть ноги, виникає тремтіння.

При ВСД гіпотонічного типу під час нападу з’являється слабкість, задишка, нудота, пітливість. У людини завмирає серце і знижується артеріальний тиск.

При загостренні ВСД за кардіальним типом з’являється різкий, колючий біль в серці, частішає серцебиття, з’являється задишка.

При вегето-судинній дистонії змішаного типу проявляються симптоми різних типів хвороби.

Якщо у Вас регулярно стрибає пульс і кров’яний тиск, турбують болі в грудях і животі на ґрунті сильних переживань і стресу зверніться до фахівця.

Адреса

м. Хмельницький
вул. Кам’янецька 76

Зв'яжіться з нами

Телефон: 
                   +38 (068) 565 03 03
                   +38 (063) 664 03 03

Графік роботи

9:00  – 21:00 
(НЕДІЛЯ вихідний)

Знайдіть нас тут